Gdzie się przeprowadzić pod Warszawę?

Panorama Warszawy z dużej odległości. Na pierwszym planie Wisła

Stołeczne przedmieścia i miejscowości nieco oddalone od Warszawy wciąż się rozrastają. Mieszkańcy miasta uciekają w te rejony w poszukiwaniu tańszych gruntów lub wygodniejszego życia i przestrzeni. W ostatnich latach dom pod miastem stał się marzeniem wielu Polaków, a pandemia sprawiła, że częściej doceniamy obecność natury w najbliższej okolicy. Sprawdźmy, jakie miejsca są dziś najlepsze, by móc cieszyć się urokami domu i równocześnie pracować w Warszawie.

Piaseczno

Piaseczno jest najpopularniejszym miasteczkiem pod Warszawą. W 2021 roku przeprowadziło się tu prawie 13 tysięcy osób. Dużym atutem miejscowości jest odległość od stolicy. Od Ursynowa dzieli je tylko 7 kilometrów, a od centrum miasta 17. Piaseczno należy do aglomeracji warszawskiej, co wiąże się z kolejnymi udogodnieniami komunikacyjnymi. Na trasie kursują autobusy ZTM oraz kolej. Z Warszawy do Piaseczna bez problemu dojadą też kierowcy ulicą Puławską lub trasą S7. Samo miasteczko kusi mieszkańców szybko rozwijającą się infrastrukturą. Szkoły, przedszkola i parki sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi, a mieszkania w Piasecznie są dobrą alternatywą dla mieszkań w Warszawie.

Marki

Miejscowość ta w ostatnich latach stała się zieloną enklawą z bogatą infrastrukturą i dostępem do terenów rekreacyjnych. A wszystko to w niedalekim sąsiedztwie Warszawy. Osoby, które wybrały mieszkanie w Markach chwalą sobie dobrą komunikację z miastem i przede wszystkim niższe ceny mieszkań. Właśnie dlatego te okolice cieszą się szczególnym zainteresowaniem deweloperów i w ostatnich latach powstało tu kilka dużych inwestycji mieszkalnych. Bogata oferta lokali z rynku pierwotnego sprawia, że Marki to idealna miejscowość dla tych, którzy chcą żyć blisko Warszawy, a równocześnie są zmęczeni zgiełkiem miasta.

Ząbki

Kolejną miejscowością, która przyciąga wielu Warszawiaków, są Ząbki. To niewielkie miasteczko graniczące z Targówkiem, w związku z czym tradycyjnie znajdziemy tu liczne sklepy i punkty usługowe. Znaną atrakcją Ząbków jest miejskie centrum sportu. Atutem tego miejsca jest dobra komunikacja z jeziorem Zegrzyńskim. Mieszkańcy Ząbek mogą nad nie dojechać w pół godziny. W ciągu ostatnich kilku lat miejscowość ta staje się domem dla wielu młodych ludzi rodzin z dziećmi. Podobnie jak w Markach, atutem mieszkań w Ząbkach są niższe ceny zakupu i najmu niż w stolicy. Choć mieszkańcy narzekają na korki w mieście, dojazd do Warszawy jest szybki.

Zielonka

Nazwa tej miejscowości nie jest przypadkowa. W Zielonce z pewnością spodoba się fanom natury. Otoczone lasem miasteczko w pobliżu Warszawy kusi ciszą i spokojem. Zielonka jest dość dobrze skomunikowana z Warszawą, choć w godzinach szczytu lepiej wybrać kolej niż próbować przebić się pod miasto samochodem. Dojazd autem do Zielonki jest długi, szczególnie w godzinach szczytu. Dlatego większość osób, które zdecydowały się na mieszkanie w Zielonce korzysta z pociągu. W Zielonce znajduje się kilka przedszkoli i żłobków oraz parki i centrum sportowe. Ze względu na ceny nieruchomości miejsce to ciągle się rozwija, przyciągając z roku na rok coraz więcej Warszawiaków.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone