Kluczowe kroki w planowaniu przeprowadzki: jak uniknąć typowych błędów?

Kluczowe kroki w planowaniu przeprowadzki: jak uniknąć typowych błędów?

Zmiana miejsca zamieszkania to duża rewolucja i często powód do wielkiej radości. Jednak przeprowadzka nawet w obrębie tego samego miasta to również poważne logistyczne przedsięwzięcie. Aby poszło gładko i przysporzyło nam jak najmniej stresów, warto mieć przemyślany plan. Kluczowym zasobem przy przenoszeniu się z miejsca na miejsce ma też czas. Jeśli okoliczności życiowe nie zmuszają nas to pośpiechu,  działajmy metodycznie oraz z zapasem kilku dni. Jak to zrobić? I co jeszcze jest ważne?

Przeprowadzka łatwiejsza niż myślisz

Pierwszym poważnym błędem przy przeprowadzce jest odkładanie jej na ostatnią chwilę. Czasem wydaje nam się, że spakujemy i przeniesiemy majątek w ciągu dwóch dni, a potem godzinami przekopujemy się przez szafy. Właściwa ocena ilości przedmiotów jest niezwykle ważna dla sukcesu całego przedsięwzięcia. Dla wielu przeprowadzka to idealna okazja do przejrzenia swoich rzeczy i pozbycia się tych, które nie są już potrzebne. Aby jednak to zrobić, znów potrzebny jest czas i uwaga. Jeśli na tym etapie będziemy się spieszyć,  możemy dokonać niewłaściwych wyborów i pozbyć się czegoś potrzebnego.

Kolejną złotą zasadą przeprowadzki jest skorzystanie z pomocy, gdy jest to niezbędne. O ile z przeglądaniem i pakowaniem rzeczy z powodzeniem poradzą sobie właściciele, o tyle wyniesienie i transport majątku najczęściej warto powierzyć specjalistom. Firmy przeprowadzkowe oferują kompleksowe usługi. W ich skład może wchodzić również opróżnienie i uprzątnięcie lokalu. Osoby wyjątkowo zajęte mogą bardzo cenić takie wsparcie, jednak by nasz dobytek był bezpieczny lepiej spakować samodzielnie najcenniejsze czy delikatne sprzęty.

Najważniejszy jest plan

Nie tylko samą przeprowadzkę, ale i etap rozpakowania rzeczy ułatwi pakowanie ich pokojami. Zajmowanie się jednym pomieszczeniem na raz uchroni nas przed poczuciem chaosu i pomoże lepiej rozplanować logistykę. Nie warto też zapominać o jasnych i wyraźnych oznaczeniach poszczególnych worków czy pudeł. Dzięki temu będziemy od razu wiedzieć, gdzie je przenieść i rozpakować w nowym miejscu. Oznaczenia pomogą też zadbać o bezpieczeństwo dobytku w czasie transportu, szczególnie gdy angażujemy w niego firmę przeprowadzkową.

Na wstępie wspomnieliśmy, że kluczem do udanej przeprowadzki jest plan. Jeszcze nim zaczniemy działać,  warto wypisać wszystkie etapy przenosin i spróbować oszacować ile czasu zajmie każdy z nich. Pamiętajmy, że stres i chaos tworzą warunki, w których łatwo o pomyłki i przypadkowe zniszczenia. Starajmy się więc działać spokojnie i zamykać poszczególne etapy najważniejszych zadań. W planie powinien znaleźć się też spis prac, z którymi nie damy sobie rady samodzielnie. Nie musi to być tylko transport, pracownicy firm przeprowadzkowych zajmują się też często rozmontowywaniem mebli czy zniesieniem cięższych rzeczy do samochodu. Jeśli potrzebujemy tego typu wsparcia, nie warto na nim oszczędzać. Przeniesienie z miejsca na miejsce całego dobytku wymaga sporo pracy, która jest cięższa niż się wydaje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone