Przeprowadzka do nowego miasta: jak szybko się zaadaptować?

Przeprowadzka do nowego miasta: jak szybko się zaadaptować?

Z badania przeprowadzonego przez OnePoll dla North American Van Lines wynika, że 45% Amerykanów uważa przeprowadzkę za najbardziej stresujące wydarzenie w swoim życiu. Zmiana miejsca zamieszkania oznacza nową pracę, szkołę, brak znajomych, znajomości miasta i nie tylko. Każdy może inaczej zareagować na przeprowadzkę. Co zrobić, żeby się szybko przyzwyczaić do nowego miejsca?

Zmiana może przynieść mniej lub więcej stresu, co zależy od wielu czynników. Aby go ograniczyć, warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy przeprowadzkowej. Dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej, nic nie zostanie uszkodzone, a Twoim obowiązkiem nie będzie szukanie pomocników do noszenia rzeczy czy też zabezpieczenie transportu. A co, kiedy będziesz już na miejscu? Jak się zaadaptować? Oto co możesz zrobić.

Poznaj swoich sąsiadów

Na początek po prostu idź się przedstawić. Jeśli się wstydzisz, możesz to zrobić pod pretekstem pytań dotyczących, np. najlepszej w tej okolicy oferty internetu, zasięgu sieci komórkowej czy innych wątpliwości. To okazja, żeby dowiedzieć się więcej o okolicy. Jeśli sąsiad przypadnie Ci do gustu, możesz zaprosić go np. na kawę. Dzięki temu nawiążesz bliższy kontakt.

Znajdź osoby, które mają podobne hobby

Grasz w piłkę nożną? Idź na boisko i popytaj, czy możesz dołączyć do danej grupy. Społeczności osób, które uprawiają różne sporty w konkretnym mieście znajdziesz również w social media. Możesz tak poznać mamy, które mają dzieci w podobnym wieku albo mieszkają w danej dzielnicy. Kochasz taniec? Zatem zapisz się do szkoły tańca. Zastanów się, jak dotrzeć do osób, które lubią to samo, co Ty lub znajdują się na podobnym etapie życia.

Poznaj bliżej okolicę

Zwiedzaj na pieszo atrakcje, które znajdują się w pobliżu. Pytaj innych mieszkańców, gdzie warto zjeść, skorzystać z różnych usług. Podczas spacerów możesz dotrzeć do atrakcyjnych miejsc i poznać nowych ludzi.

Znajdź pracę stacjonarną lub zdecyduj się na wolontariat

Coraz więcej zatrudnionych wykonuje obowiązki online. W takim przypadku trudno o bliższe poznanie innych ludzi na żywo. Zazwyczaj dużo łatwiej o to, jeśli masz pracę stacjonarną. Jeśli jednak wykonujesz obowiązki zdalnie, możesz zdecydować się na wolontariat.

Sprawdź historię miasta

Dowiesz się o lokalnych tradycjach, symbolach, legendach, aby lepiej poznać miasto i poczuć się jego częścią. Nie zamykaj się na to, co dla Ciebie nowe i nieznane. Próbuj lokalnych specjałów, poznaj lokalne zwyczaje.

Nie zamykaj się przed innymi

Być może w nowym miejscu trafisz na osoby, które będą chciały Ci ułatwić adaptację. Jeśli otrzymasz zaproszenie na kawę, spacer czy spotkanie, warto z nich skorzystać, o ile nic nie budzi Twoich obaw. W przypadku gdy kilka razy odmówisz, taka osoba prawdopodobnie nie ponowi propozycji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone