Skąd wziąć kartony do przeprowadzki

kartony do przeprowadzki

Kartonowe pudło, na co dzień zwykły odpad, który gnieciemy, a następnie wynosimy do pojemnika z papierowymi śmieciami, podczas przeprowadzki ujawnia swoją ogromną wartość. To jest prawdziwy recykling! Gdy zmieniamy miejsce zamieszkania każde pudło jest na wagę złota i pewnie sama się przekonałaś, jak trudno zdobyć ich odpowiednią liczbę. W tym artykule podajemy kilka sprawdzonych sposobów na zdobycie kartonów do przeprowadzki.

1. Zapytaj w supermarkecie

Supermarkety mają tak duży obrót towarami, że codziennie gromadzą dziesiątki pudeł różnej wielkości. Jednak każdy, kto próbował je zdobyć, pewnie zderzył się już z tym problemem – wielkopowierzchniowe sklepy mają ustalony sposób zagospodarowywania takich opakowań. Mianowicie sprasowują je i tworzą z nich łatwe w transporcie pakiety. Zazwyczaj jest to robione na bieżąco, tak aby puste pudełka nie zagracały zaplecza. Dlatego jeśli pójdziesz o nie zapytać, możesz otrzymać odpowiedź, że niestety, ale niczego nie ma. Czy można to jakoś obejść?

Na dwa sposoby. Pierwszy to wyszukanie pustych pudełek na sali. Wada jest taka, że są to opakowania ekspozycyjne, więc zazwyczaj nie mają np. zamykanej góry. Drugi sposób to zwrócenie się do kierownika sklepu. Jeśli będzie to osoba uprzejma i uczynna, powinna odłożyć dla nas potrzebną nam liczbę kartonów. Możemy ją odebrać np. na koniec dnia, podjeżdżając pod drzwi magazynu.

2. Zapytaj w sklepie “u sąsiada”

W takich sklepach gospodarowanie kartonowymi odpadami nie jest tak usprawnione jak w supermarketach, dlatego jest dużo większa szansa na zdobycie cennych opakowań. Tym bardziej, że często będziesz rozmawiał bezpośrednio z właścicielem (który jednocześnie jest sprzedawcą), więc to tylko i wyłącznie kwestia jego woli, czy zostawi kartony dla ciebie.

3. Wykorzystaj własne zasoby

Rozejrzyj się po mieszkaniu oraz piwnicy. Często okaże się, że masz tam rzeczy popakowane w kartony i te rzeczy nie są ci już potrzebne. Możesz więc zwolnić je i użyć do przeprowadzki. Najlepszy sposób to jednak gromadzenie pudełek zawczasu. Gdy trafia ci się kartonowe pudło, zamiast je wyrzucić, ładnie je składasz, tak aby było płaskie i nie zajmowało zbyt dużo miejsca. Takie złożone pudła gromadzisz w piwnicy, a gdy przyjdzie czas ich użycia, wystarczy taśma samoprzylepna, by z powrotem przywrócić im pierwotny kształt i wytrzymałość.

4. Popytaj rodziny

No jak zwykle, gdy jest potrzeba – warto popytać rodzinę. Pewnie nikt nie trzyma zapasu pudeł, ale wystarczy, iż z każdego źródła dostaniesz jedno lub dwa, a uzbiera się ich całkiem sporo.

5. Zapytaj sąsiadów

Tych, z którymi masz bliskie relacje, możesz zapytać bezpośrednio, a jeśli jesteś ekstrawertyczką, to w sumie możesz przejść się po całej klatce, a nawet całym bloku. Jeśli zaś nie widzą ci się takie wojaże, napisz krótkie ogłoszenie i rozwieś je na klatce i bloku. Możesz prosić o przynoszenie ci pudeł do domu lub nawet o złożenie ich gdzieś na klatce, o ile jest tam dużo miejsca i będziesz je na bieżąco zabierała. Pamiętaj, aby nie zostawiać po sobie bałaganu! Jeżeli poprosisz o przynoszenie pudeł, to ty jesteś za nie odpowiedzialna i nawet jeżeli nie są ci już potrzebne, musisz je usunąć. Z tego też względu w ogłoszeniu warto zaznaczyć do kiedy (dokładna data) życzliwi sąsiedzi mogą przynosić pudełka, tak aby nie pojawiały się one nadal, gdy już będziesz po przeprowadzce.

6. Kup pudełka

To najgorsze rozwiązanie i ostateczność, gdy naprawdę nie możesz zdobyć opakowań z recyklingu. Pudełka kupisz w większości sklepów z wyposażeniem domów. Możesz je też nabyć wysyłkowo, taniej i z dostawą do domu.

7. Zleć przeprowadzkę firmie

No tak, o ile poprzednie rozwiązanie było dla leniwych, to to jest dla super leniwych lub zapracowanych. Po prostu zapłać firmie przeprowadzkowej, która przeprowadzi usługę kompleksowo. Takie firmy mogą dostarczyć swoich opakowań, nie będziesz więc musiała martwić się o gromadzenie kartonowych pudełek.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone