Dzielnice Gdańska, które warto wziąć pod uwagę przy przeprowadzce

Gdańsk

Gdańsk, największe miasto metropolitarnej grupy nazywanej Trójmiastem, to jeden z najlepiej rozpoznawalnych punktów na mapie Polski. Stolica województwa pomorskiego jest wpisana w historię naszego kraju, ale też obecnie odgrywa w nim wiodącą rolę. Z wielu względów jest to też miejsce, które kusi osoby szukające miejsca do życia. Jest wiele zalet mieszkania w Gdańsku, a w tym artykule napiszemy też, na które jego dzielnice warto zwrócić uwagę.

Wśród osób szukających nowego mieszkania, Gdańsk jest bardzo częstym wyborem. To miasto wypada bardzo dobrze w badaniach dotyczących jakości życia, przeprowadzanych wśród mieszkańców różnych polskich miejscowości. Kusi bezpośrednie sąsiedztwo morza, a więc też dostęp do pięknych plaż, dużo zieleni, jak również (i to nie na ostatnim miejscu) rozbudowana infrastruktura, mnóstwo sklepów, obiektów kulturalnych oraz ogromny rynek pracy.

Jak wygląda atrakcyjność Gdańska z podziałem na dzielnice? Jest ich aż 35, ale wymienimy tylko kilka uważanych za najlepsze. Przyjrzyjmy się, gdzie warto zamieszkać w Gdańsku!

Dla poszukujących mieszkania, Wrzeszcz (Gdańsk) to bardzo ciekawa opcja, ponieważ dzielnica ta posiada chyba wszystkie atuty. Należy jednak pamiętać, iż poszczególne jej obszary mocno różnią się między sobą. Ale też dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie. We Wrzeszczu dostępne są chyba wszystkie typy zabudowy – są bloki, są nastrojowe kamienice, kameralne szeregówki, ale nawet zabudowa jednorodzinna. Niektóre obszary Wrzeszcza są bardzo spokojne, inne cały czas tętnią życiem. Dzielnica jest świetnie skomunikowana nie tylko z resztą miasta, ale też z Gdynią oraz Sopotem. Do tego znajduje się tam sporo zieleni, skwerów, knajpek, miejsc do spacerowania.

Osoby lubiące być w centrum wydarzeń powinny oczywiście szukać mieszkania w Śródmieściu Gdańska. Główna dzielnica oczywiście tętni życiem i jeśli ktoś lubi wypady do knajp oraz jedzenie w restauracjach, na pewno nie będzie zawiedziony. Również komunikacyjnie ta dzielnica jest bezkonkurencyjna. Wadą może być to, że wiele części Śródmieścia jest bardzo głośnych i nie ma zbyt dobrej jakości powietrza, przez wzmożony ruch kołowy.

A może coś dla preferujących typowe wielkomiejskie sypialnie? Mieszkania na Zaspie w Gdańsku są bardzo chętnie kupowane i wynajmowane, mimo że wiele z nich mieści się w wielokondygnacyjnych blokach z czasu PRL-u. Dla jednych to wada, dla innych zaleta, ponieważ mieszkania te mają zazwyczaj niższą cenę, a do tego funkcjonalny układ. Na Zaspie jest sporo zieleni, do tego rozwinięta infrastruktura, w tym mnóstwo sklepów. Świetnie odnajdą się tam młode rodziny z dziećmi, ponieważ bez problemu można zawsze gdzieś w pobliżu znaleźć plac zabaw.

Ciekawą propozycją dla planujących przeprowadzkę są mieszkania w Brzeźnie w Gdańsku, jako że ta dzielnice doceniana jest za ekologiczność. Jest tam naprawdę sporo zieleni, głównie dzięki nadmorskim parkom. No i tak – bezpośrednie sąsiedztwo morza, więc przy odrobinie szczęścia znajdziesz lokum, z którego na plażę dojdziesz w ciągu kilku minut. Zabudowa w Brzeźnie jest zróżnicowana. Znajdują się tam zarówno bloki, jak i starsze budynki mieszkalne. W przypadku tych ostatnich niestety często ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Na drugim biegunie mamy mieszkania w Oliwie w Gdańsku, czyli w dzielnicy biznesowej, czasami nazywanej “Gdańskim Mordorem” (w nawiązaniu do analogicznej dzielnicy Warszawy). Wciąż powstają tu kolejne biurowce. Niezbyt to urokliwe, ale przynajmniej można mieć blisko do pracy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone